YEŞİL YAŞAMLA İLGİLİ TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN...

Yeşil yaşam, hava ve toprak kirliliğine neden olmadan ormanları koruyarak, ekosistemi gözeterek, gezegenimizin azalan doğal kaynaklarının devamlılığını sağlayarak ve doğanın niteliklerini geliştirerek bilinçli şekilde sürdürülen bir hayat biçimini ifade eder.Bu yaşam tarzı sağlıklı bir dünyada sağlıklı nesiller büyütmek adına atılmış güçlü bir adımdır.

Anneler ve babalar burada yeşil yaşamla ve yeşil ürünlerle ilgili bilgiler bulabilirler..14 Aralık 2011 Çarşamba

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ BİR YILBAŞI AĞACI

2012 için çocuğunuzla birlikte evde bir oyuncak yardımı ile yılbaşı ağacı yapma fikri size nasıl geliyor.?
En azından çocuğunuz için çok eğlenceli olacağı kesin.
Bunun için ihtiyacınız olan bir tasarım harikası olan ve red dot ödüllü Makedo edinmek ve sonra da ağacınızı süslemek.
 Aşağıdaki yapım talimatındaki ölçülere göre kartonu keserek üçgenleri oluşturun. Oluşturulan her bir üçgen üzerinde Makedo plastik testeresinin arkasını kullanarak şablonda belirtilen yerlere delikleri açın.


 


  
Bu boyutlardaki kartonlarınızı kesip hazırladıktan sonra işinizin yarısını neredeyse halletmiş ve çocuğunuzla birlikte yapacağınız en keyifli kısmına gelmiş oluyorsunuz.Herbir modül birbirinin aynısı 4 üçgen parçadan oluşur.Üçgenlerden birinini kat oluşturulmuş kenarı ile diğer üçgenin düz kenarını üst üste getirerek delikleri hizalamanız gerekiyor.
Sonra da Makedo pim ve klipslerini kullanrak bunları birleştirmeye başlayacaksınız.Bu işlemi tüm üçgenlerden piramitler oluşturana kadar devam ettiriyorsunuz.Piramitlerin altında kalan kulak kısımlarını da kıvırarak yine Makedo pim ve klipsleri ile bağlıyorsunuz.Oluşturduğunuz 4 adet piramiti resimdeki sıra ile üstüste geçirdiğinizde işte yılbaşı ağacınız hazır.... 
Kartonu her şekilde kullanılmış dahi edinebilirsiniz.Makedo içinde Kit For 3 Seti bu iş için yeterlidir.
KULLANDIĞINIZ PİMLER VE KLİPSLER DEFALARCA TEKRAR TEKRAR KULLANILMAKTADIR.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder